Дебіторська заборгованість

Сучасні ринкові відносини, на жаль, не застраховані від такого явища, як дебіторська заборгованість, яка виникає через невиконання однією із сторін умов укладеного договору. Дедалі частіше підприємцям доводиться стикатися з невиплатою дебіторами боргу, що змушує їх вдаватися до різних методів владнання конфлікту. Слід відзначити, що повернення дебіторської заборгованості – процес довготривалий та непростий, який для більшості підприємств не закінчується позитивним результатом.

Чому це так?

Переговори з дебітором вимагають особливої підготовки і дещо незвичних методів впливу, в той час як більшість юристів та фінансових менеджерів (адже саме вони на підприємстві зазвичай намагаються владнати конфлікт) вживають традиційні методи ведення діалогу. Це не приносить результату, до того ж, працівники витрачають на спроби владнати спір багато часу, який можна було б використати на пошук нових клієнтів чи здійснення вигідних угод. Також існує ризик, що морально виснажені непродуктивними переговорами юристи та менеджери спробують вдатися до більш ефективних, на їхню думку, але некоректних методів владнання конфлікту. Тоді взаємовідносини із дебітором можуть зіпсуватися, а на репутації компанії з’явиться величезна пляма.

Вихід існує

Зважаючи на вищеописані складності, з якими стикається підприємець, намагаючись самотужки повернути дебіторську заборгованість, можна дійти висновку, що найбільш логічне рішення в такій ситуації – доручити справу професіоналам.

Правозахисна група «Унікол» має великий досвід у вирішенні спірних ситуацій і пропонує своїм клієнтам низку переваг:

  • переговорами займаються висококваліфіковані спеціалісти, які володіють надсучасними методиками ведення діалогу та є підготованими до будь-якої поведінки боржника;
  • у розпорядженні компанії є колл-центр та система розсилки голосових повідомлень, записаних попередньо;
  • всі операції є максимально прозорими для замовника;

репутація компанії-замовника є головним пріоритетом, тому переговори проводяться у максимально коректній формі, що сприяє збереженню доброзичливих відносин із дебітором. На етапі судового розгляду «Унікол» надає послуги представництва інтересів замовника та бере на себе всі процедури (подання позову, отримання судового рішення). Після цього наші спеціалісти займаються безпосередньо стягненням боргу на підставі виконавчого документу, отриманого в суді.